Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )
Uwaga! Serwis korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z polityką cookies serwisu.

 
Odpowiedz w temacieStart new topic
> Jak podłączyć filtr odwróconej osmozy?
BartoszTrela
post nie, 15 sie 2010 - 14:19
Post #1

OFFLINE

Zasłużony

Postów: 267
Thank(s): 4

Dołączył: nie, 19 lis 06Decydując się na zakup filtra odwróconej osmozy, należy wziąć pod uwagę jego późniejszy montaż. Jeżeli RO będzie często eksploatowana, warto zainstalować ją na stałe pod zlewozmywakiem, lub umywalką. Przy małym zapotrzebowaniu na wodę, w ciągu tygodnia, można rozważyć montaż tymczasowy do baterii prysznica lub zaworu czerpalnego pralki automatycznej.
Typowy zestaw RO posiada wszelkiego rodzaju złączki, wężyki oraz uszczelki konieczne do podłączenia filtra.

Całość prac montażowych ogranicza się jedynie do przykręcenie trójnika (przelotki) do zaworu czerpalnego (takiego, do którego podłącza się pralkę automatyczną) oraz do montażu obejmy na przewodzie kanalizacyjnym i wywierceniu jednego otworu. Należy pamiętać, że obejmę instaluje się na pionowym odcinku rury kanalizacyjnej tuż pod odpływu z umywalki lub zlewozmywaka, a powyżej syfonu.

Kupując zestaw RO często mamy do wyboru jedną z kilku dostępnych średnic obejmy jak i trójnika. Należy zatem wcześniej zmierzyć, lub odczytać, jaką średnicę gwintu posiada zawór czerpalny (1/4 lub 1/2 cala) i rura kanalizacyjna (32, 40 lub 50 mm).

Montaż tymczasowy nie wymaga instalowania obejmy na przewodzie kanalizacyjnym. Wężyk, którym usuwana jest z filtra solanka (tak zwany odpad) umieszcza się w pobliżu odpływu w wannie lub umywalki.

Załączony obrazek


Przed pierwszym użyciem filtra konieczne jest przepłukanie prefiltrów. Realizuje się to odłączając wężyk przed ostatnim filtrem -membraną osmotyczną, a filtrowana woda kierowana jest bezpośrednio do kanalizacji. Druga metoda polega na nieinstalowaniu membrany przed dokonaniem płukania filtrów wstępnych. Czas płukania trwa ok 20 minut lub do momentu, aż woda usuwana z całego zestawu jest przejrzysta.
Po tym, można podłączyć wszystkie wężyki i zainstalować membranę osmotyczną, i przystąpić do właściwego już filtrowania wody do podlewania roślin.
Email Poster PM
+Quote Post Go to the top of the page

Odpowiedz w temacieStart new topic

 RSS | Wersja Lo-Fi Aktualny czas: niedziela, 27 maj 2018 - 19:43