Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Dzisiaj
-
Jest całkiem sztywny więc powinien dać radę.
-
Kwestia czy nie będzie się zaginał.
-
Wracam po dłuższej przerwie. Materiały są już zamówione, lada chwila powinny przyjść. Mam tylko pytanie odnośnie odpowietrzania wiader. Posiadam sporo nie potrzebnego węża ogrodowego o średnicy 0,5 cala. Czy mógłby posłużyć jako rurka odpowietrzająca? Ewentualnie czy mogłyby być podłączone dwa węże do jednego wiadra?
-
Zarejestrował się nowy użytkownik: CzerwonyKapturek
- Wczoraj
-
Zarejestrował się nowy użytkownik: dzidek8989
- Ostatni tydzień
-
Środek na mszyce i podwójnie kwitnąca muchołówka
Styq odpowiedział Muchozol → na temat → Muchołówka - pytania i odpowiedzi
Tak ten środek jest odpowiedni, a co do kwitnienia to bym obciął pędy kwiatowe gdyż osłabią roślinę. -
Zarejestrował się nowy użytkownik: Muchozol
-
Szkoda, że wsadziłeś D. filiformis do terrarium, najprawdopodobniej Ci umrze latem, bo się wyczerpie. Te rośliny potrzebują spoczynku oraz gigantycznych ilości światła.
-
Witam wszystkich, kolejna aktualizacja. Nawiązując do poprzedniego postu, D. Regia odbiła bardzo ładnie, puszcza długie i strasznie lepkie liście. Liście D. Binaty znów się dzielą, swoją drogą bardzo ekspansywna roślina, mam pomiędzy każdą rośliną, zarówno z korzeni jak i z nasion, które prawdopodobnie zbyt późno zebrałem i zdążyły się usypać. Praktycznie wszystkie rosną dobrze pod lampką z Chin. D. Capensis All Red nawet chyba poparzyła albo nie odpowiadają jej warunki terrariowe, bo wypuszcza czarne, zwinięte liście. Miałem małą plagę mszyc, ale wydaje mi się, że wygrywam tę walkę.
-
Dodam nazwy roślin tam, gdzie wiem co to Eksperymentuje z piaskiem i według mnie działa to dobrze. Jeśli zaczną rosnąć glony to piasek zawsze można przepłukać czystą wodą i wymyć minerały. Pracuję na uniwersytecie, na Wydziale Biologii, lubię sobie poeksperymentować. Dużo działam w laboratorium chemii środowiskowej, więc jeśli coś złego będzie się działo z roślinami to zawsze mogę zmierzyć podstawowe parametry wody czy też skład chemiczny liści. Cały czas coś zmieniam i udoskonalam, więc publicznie jeszcze nie podaje jak konkretnie rosną moje rośliny. Jak będę przekonany, że osiąg
-
Piękne rośliny! Tylko co to za takie wrzucanie bez podpisów. Proszę szybciutko wszystko podpisać, bo ja chcę wiedzieć, co jest co, a nie się domyślać. Ten piasek jest dziwny, bo on faktycznie nie porasta się mchami, nie wiem nawet dlaczego. Ale, jeżeli jest zbyt dużo minerałów, zaczną rosnąć glony i to dramatycznie, które potem spowodują rozrost grzybów i rośliny zaczną umierać. On jest doskonały w czystej formie, ale jak czytam, ma swoje mankamenty z potasem. Co do piękna roślin, nie można im tego odebrać, że są śliczne. Zawsze tak jest, że każdy dobiera do swoich możliwości warunkowych
-
U mnie nie wiem co przetrwało zimę, bo jeszcze pod śniegiem;).
-
D. linearis przetrwała -15°C tej zimy, ale pod pokrywą śnieżna, zresztą D. arcturi również przetrwała pod śniegiem. Moim zdaniem nie ma nawet co próbować roślin z in vitro. D. anglica z in vitro padła. D. linearis z in vitro padła. Z nasion obie przezyły. Więc niestety, ale jest różnica w roślinach z siewu, a z in vitro.
-
Ciekawy pomysł. Nie mam jeszcze D. linearis w swojej kolekcji ale jak bedę miał to napewno spróbuje zrobić tak jak proponujesz. Tylko jest jeszcze właśnie sprawa pochodzenia roślin. Teraz coraz trudniej o rośliny niepochodzące z in vitro.
-
Cześć. Lodówka pobiera z sieci 70W (chłodzenie - noc) i około 10W (oświetlenie - dzień). Co jak podrosną dzbanki? Postawię większą lodówkę ;). W dalekich planach, witryna chłodząca wysoka pionowa. Taka jak do napojów chłodzących ;). Generalnie ta co teraz jest to zamiast pierwszej samoróbki ;). Z czasem powiększa się kolekcję i chcę (idę) w dzbanki wysoko górskie :).
-
Fajne wykorzystanie lodówki. Jaki ma pobór prądu? Masz dużo roślin, w większości jeszcze małych. Za jakiś czas dzbaneczniki podrosną i na pewno zrobi im się tam za ciasno. Masz jakiś plan co wtedy z nimi zrobisz?
-
Zarejestrował się nowy użytkownik: Pan_Karol
-
Cześć. Nowe terra dla dzbanków wysoko górskich już na docelowym miejscu.
- Wcześniejsza
-
Krissow obserwuje zawartość → Rośliny dokkrb
-
@Styq, @Radek:) Dzięki Wiosna idzie więc rośliny wyglądają coraz ładniej. Nie mam problemu z glonami. Piasek jest jałowy więc nie zawiera minerałów potrzebnych do rozwoju glonów. Piasek nie robi się zielony ani od góry ani z boku kubeczków, nie rosną też mchy. Efektem ubocznym stosowania piasku, który ostatnio zaobserwowałem jest prawdopodobne wystąpienie niedoborów potasu u niektórych roślin (wyraźne u D. adelae). Poszperałem w artykułach naukowych i znalazłem, że rośliny owadożerne prawdopodobnie nie są w stanie zaspokoić całego zapotrzebowania na potas z owadów. Wynika to m.in.
-
Bardzo ładne rośliny, nie masz problemów z glonami w tych przezroczystych doniczkach?
-
Wyglądają jakby był w pełni sezon, wszystkie pięknie wybarwione. Piękne okazy.
-
Aktualizacja zimowa Pinguicula cyclosecta: Roridula gorgonias Drosera prolifera: Drosera longiscapa Drosera tomentosa Drosera x andromeda Drosera gracilis Drosera madagascariensis i pod nią Drosera burmanii Heliamphora midoxa Cephalotus follicularis
-
Ok. Dzięki
-
Cześć. Wiesz co... na razie nie będę jej już zimował. Muchołówki u mnie są luźną opcją. Nie mam do nich parcia. "Zakochany" jestem w dzbanecznikach i dlatego... Kolejne (w drodze od Wistuby) będą miały nowe miejsce. Chłodziarka do wina o pojemności 46 litrów. Dzisiaj przyszła. Temperatura ustawiana i utrzymywana w zakresie 18 - 11°C. Pierwsze testy... Przy temp 15°C trzyma wilgotność na poziomie 75%, ale już przy 12-11°C spada do 55%. Także dla dzbanków wysoko górskich te 15° będzie idealne. W obecnym terra wysokogórskim jest nieraz 17-18°C (w porywach 16°) i rosną jak szalone. Oświe
-
Ja mam na parapecie n.venrata i n.sanguinea. Dzbanki wytwarzają, tylko jak będzie zbyt suche powietrze to szybciej będą schnąć.
-
Ok. Dziękuję za odpowiedź. Czy dzbanki mogą się przyzwyczaić do wilgotności pokojowej?
-
Już prawie marzec,więc nie jest źle.