Skocz do zawartości

Ocena Kapturnicy

Cephalotus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to roślina marketowa, czy z innego miejsca, ale trochę wygląda na marketową. Te rośliny są pędzone w doskonałych warunkach w szklarniach uprawowych w Holandii, potem trafiają w czarną nędzę marketu, gdzie są trzymane różnie długo. Tam mają dramatycznie złe warunki dla siebie. Oczywiście, co zrobisz roślinie dzisiaj zobaczysz za 2-3 tygodnie. To nie jest tak, że jak ma złe warunki teraz to będzie źle rosła od jutra, wręcz przeciwnie. Będzie pewien czas rosła doskonale, a potem "nagle" zacznie marnieć. Nie będzie to żadne nagle, tylko konsekwencja złych warunków przez pewien przedział czasowy.

U Ciebie muchołówka nie wygląda idealnie. Mas duże blachy liściowe, więc na pewno ma za mało światła, jak dla niej. Jeżeli muchołówce jest mało światła, to kapturnicy tym bardziej będzie go za mało. Na razie wygląda dobrze, ale to się niestety zmieni i zacznie iść w liście-blachy zamiast w dzbanki.

Odnośnik do odpowiedzi

• Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej, mam pytanko. Otóż kupiłem niedawno roślinkę w markecie. Była przesuszona i widziałem chodzące po ziemi larwy ziemiórek. Wytłukłem je wykałaczką, bo nie było ich wiele. Był spokój przez dwa tygodnie, roślinka przez ten czas podrosła i nabrała kolorków. Dzisiaj jednak zauważyłem, że dorosła ziemiórka włazi mi do torfu, tuż przy krawędzi doniczki. Roślinę trzymam za dnia na zewnątrz na parapecie. Mam się czego obawiać czy może nic strasznego się nie stanie? Czy jest duże ryzyko, że ziemiórki przejdą mi na inne kwiaty? Na parapecie trzymam tylko kapturnicę, pozostałe rośliny są cieniolubne i stoją na meblach kilka metrów dalej.

Odnośnik do odpowiedzi

Ziemiórka istnieje na tej planecie od czasów dinozaurów. Jak tylko masz jakąś glebę w domu, to będą w domu. Nie pozbędziesz się ich na zawsze. Nie robią krzywdy dużym roślinom. Zjadają najczęściej mchy, ale też potrafią podgryzać korzenie kiełkujących siewek i małych roślin, typu rosiczek pigmejskich. Także nie stresowałbym się tym. Jeżeli jest ich mnóstwo i masz jakieś sadzonki, które chcesz ukorzenić, wtedy mogą rzeczywiście stanowić problem, a tak, to nie ma powodów do obaw w przypadku dorosłej kapturnicy.

Odnośnik do odpowiedzi