Skocz do zawartości

Bicalcarata

jacko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!!!

Mam do Was pytanko odnośnie tego dzbanecznika. Czy jest to trudny dzbanecznik w uprawie, czy dąłby radę na parapecie z 60 % wilgotnością??? Jakie są przecietne rozmiary liści tej roślinki?? Jakie są główne trudności w uprawie tego chwastu;)))

Proszę o odpowiedź

Pozdro

JB

Odnośnik do odpowiedzi

Moje doświadczenia są takie:

- parapet wybij sobie z głowy. 100% niepowodzenia na dłuższą metę.

-bardzo kapryśna roślina. Mnie stały dwie jedna obok drugiej w tym samym terrarium, w tej samej mieszance podłoża I po dłuższym czasie jedna nagle stwierdziła że sobie uschnie. Druga, po przeniesieniu do nowego terrarium, wstrzymała wzrost i utrzymuje nie zmieniony stan (w tym cały czas ten sam dzbanek) od stycznia. A temperatura wyższa, wilgotność również i światła więcej.

Edytowane przez Dieball
Odnośnik do odpowiedzi

Co do parapetu - mam bicalcaratę na takowym i... żyje. Ot i tyle. Dzbankuje, ale dzbanki nie zwiększają rozmiaru i jest zawsze tylko 1. Więc na upartego da się, tylko po co? Teraz bym ją sobie odpuściła, ale tak bardzo chciałam ją mieć, że podjęłam próbę. Przetrwała kilka sezonów i wygląda ciągle tak samo.

Możesz ją zobaczyć w mojej galerii roślin z 2014 roku. http://www.rosliny-owadozerne.pl/index.php...t&p=1006841

Edytowane przez Noliena
Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam około 5-letni okaz, już mi się pawie w terra nie mieści, dzbanki na ogół z 3-4 na raz, ale odrostu się żadnego nie doczekałem nadal. Z moich obserwacji lubi wysoką wilgotność i wysoką temperaturę, a co najważniejsze bardzo dobrą wentylację. Zanim zamontowałem w terra wiatrak 10 cm średnicy odpalany 6 razy na dobę po 15 min zawsze miał na liściach brązowe plamy, ale żył i dzbankował po modernizacji terra plam już nie ma.

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.