Skocz do zawartości

Quasi torfowisko

bibosz1

Rekomendowane odpowiedzi

Troche Cię ponosi. Te rośliny do -5°C spokojnie dadzą radę. Jak juz się robią regularne mrozy to warto je schować. Nawet Cephalotusa do -7°C można trzymać. D. binata straci częsci nadziemne, ale to dla niej standard, więc nie ma co się dziwić. Darlingtonia tez do regularnych mrozów czy tam -5°C przymrozków może być, ale jak się martwisz, to ją możesz schować wcześniej.

Odnośnik do odpowiedzi

• Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bo ja monitoruję prognozę długoterminową, żeby po jednym przymrozku nie chowac roślin na 2 tygidnie ciepla dla przykładu. :) Tylko D. binata jest wrażliwa na mrozy, ale zimuje bardzo dobrze. U mnie z nasion wyselekcjonowały się już formy, które idą spać, jak się robi zimno, więc prawie nie ma nic nad ziemią.

Odnośnik do odpowiedzi

Też monitoruje, ale się pozmieniało. Do tego zgodnie z odczytami stacji pogodowej u mnie na balkonie jest ciut chłodniej niż wskazuje pogoda dla wawy.

Pierwsze zimowanie i falstart :) dobrze, że rośliny mają dostęp do światła w tej "trumience". Nie padną, ale dało radę lepiej. Za rok się poprawie :)

Odnośnik do odpowiedzi

• 2 weeks later...

Czasem najtrudniejsze to przyznać się samemu sobie do błędu. Wczoraj podjęta decyzja o wyjęciu roślin z "trumienki". Dzisiejsze 18stC tylko potwierdzają jej trafność. Patrząc na pogodę to spokojnie jeszcze miesiąc postoją. Tylko tym razem luźno jak na zdjęciach.

large.20211020_162051.jpg.ce7a7980baae4967af88874cfd79244a.jpglarge.20211020_162059.jpg.cc2bb3018aa682a699cfe7b538381ef4.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym poczekał na noce 0-3 stopnie , jeśli utrzymają się dłużej niż 3-4 dni wtedy chować. Ja jeszcze zbieram pomidory ze szklarni więc sezon (może nie w pełni) ale jeszcze trwa 😁.

Odnośnik do odpowiedzi