Skocz do zawartości

Chcesz Wybrać Dobre Oświetlenie?

BartoszTrela

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 574
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za podobną cenę kupisz Aquael Leddy Slim Sunny 5W. Nie wiem, co to za funkcja Day & Night, ale na pewno roślinom jest zbędna. Ja mam 5 i D. andromeda pod nią robi się pomarańczowa. Myślę, że skuteczna powierzchnia oświetlenia byłaby rzędu do 30 cm wysokości i w promieniu 30 cm od środka, potem światło może być za słabe. Pamiętaj, że kapturnice i muchołówki są światłożerne, potrzebują bardzo dużo światła. Dlatego zależnie od tego czy masz 8 doniczek 8 cm lub masz ich więcej, to 5W z bliska Ci zdecydowanie wystarczy lub nie.

Odnośnik do odpowiedzi

W dniu 6/27/2021 o 10:01 PM, Cephalotus napisał:

Ja ostatnio jestem fanem Aquael Leddy. Doprowadzają rośliny do radości. Nie są tanie, ale warte swojej ceny. Muchołówki pod nimi będą bardzo zadowolone. Jest też miła dla oka, co w moim odczuciu jest ważne w przypadku roślin dla nas, a nie do produkcji. Warto się nad tym zastanowić.

Efekt światła zależy od odległości roślin od jego źródła. Takie 25-30cm ujdzie, więcej już nie bardzo. To nie są lampy za setki złotych o absurdalnej mocy, żeby wieszać je metry nad roślinami.

Generealnie nie zamieżam dawać tej lampy dalej niż 20-30cm. Aquael brzmi dobrze ale za diaboły nie mam gdzie tego sprzętu przymocować. A o terrarium nie ma mowy. Od problemy pierwszego swiata w padodeweloperce :P Ale dzięki za polecenie, musze zbadać temat. Aquael brzmi dobrze, na pewno sprawdzi się wielokrotnie  lepiej niż chiński sprzęt z Ali :) 

Odnośnik do odpowiedzi

One mają system mocujący, przynajmniej na akwarium. Jeżeli terrarium jest zamknięte, to ja kładę na terrarium, ewentualnie robię dosłownie pół centymetrową przerwę, żeby aż tak mocno się (te duże) nie grzały. Innym razem mocowałem rzepami command uchwyt do półki. Metod jest dużo. Są też uchwyty od firmy, ale drogie, praktyczne i chyba tylko dla dużych paneli. Metod jest mnóstwo. Sam mam umocowane do blachy, którą na stalowej lince podwiesiłem pod sufitem. Także sporo można zrobić. Umocowanie to nie powinien być aż taki kłopot?

Odnośnik do odpowiedzi

Samo zamocowanie nie, problemem jest brak dogodnej przestrzeni.  Ale to juz temat na inną dyskusję :) Jeszcze zbadam temat ale dzięki za sugestię z Linkami to może dojść do skutku :) 

Odnośnik do odpowiedzi