Skocz do zawartości
Patryk92

witam serdecznie forumowiczów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Wszystkich forumowiczów :) mam na imię Patryk pochodzę z Przemyśla na podkarpaciu. Zawsze marzyłem o posiadaniu muchołówki, dziś udało mi się takową kupic w markecie, ale nie wiem do konca jak o nią zadbać, wszystkie strony w internecie są jakos dziwnie opisywane. Pomożecie? :) wstawiam zdjęcia roślinki :)

post-8068-1559407410_thumb.jpg

post-8068-1559407425_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witamy na forum. :D

Aby muchołówka rosła dobrze potrzebne są w szczególności 2 czynniki.

1. Podlewanie przez podsiąkanie tak, aby cały czas 2-3cm wody (najlepiej demineralizowanej) były w podstawku.

2. Możliwie jak najdłuższy dostęp do silnego światła słonecznego.

Dochodzą jeszcze taki czynniki jak zimowy okres spoczynku (na to jeszcze czas ^_^ ) i wymiana podłoża (torf kwaśny pH 3,5-4,5). Już teraz po zakupie najlepiej ją przesadzić (ziemia może być już "zużyta").

Szczegółowe informacje powinieneś znaleźć w dziale FAQ i przypiętych tematach w dziale muchołówka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witamy na forum. :D

Aby muchołówka rosła dobrze potrzebne są w szczególności 2 czynniki.

1. Podlewanie przez podsiąkanie tak, aby cały czas 2-3cm wody (najlepiej demineralizowanej) były w podstawku.

2. Możliwie jak najdłuższy dostęp do silnego światła słonecznego.

Dochodzą jeszcze taki czynniki jak zimowy okres spoczynku (na to jeszcze czas ^_^ ) i wymiana podłoża (torf kwaśny pH 3,5-4,5). Już teraz po zakupie najlepiej ją przesadzić (ziemia może być już "zużyta").

Szczegółowe informacje powinieneś znaleźć w dziale FAQ i przypiętych tematach w dziale muchołówka. ;)

Dziękuję za odpowiedź :) w tym momencie w doniczce znajdują się ze 3 martwe kwiaty czy mogę je wyciąć przy przesadzaniu? i kolejnym problemem jest to, że jedna muchołówka trzyma drugą w swojej "paczszczy" jak ją uwolnić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej martwe części usunąć przy przesadzeniu. A rośliny nic sobie nie zrobią :) . Po pewnym czasie jedna pułapka sama się otworzy i będzie można uwolnić drugą, chyba, że jakoś mocno to szpeci, wtedy można spróbować ja wyjąć ^_^ .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najlepiej martwe części usunąć przy przesadzeniu. A rośliny nic sobie nie zrobią :) . Po pewnym czasie jedna pułapka sama się otworzy i będzie można uwolnić drugą, chyba, że jakoś mocno to szpeci, wtedy można spróbować ja wyjąć ^_^ .

Aktualnie otwiera się ta która jest w paszczy drugiej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.