Skocz do zawartości
LLeon

Witamy :D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników roślin owadożernych w imieniu mojego 5-cio letniego synka, który "zwariował" na punkcie tych roślinek.

Mamy już muchołówki, rosiczki, kapturnicę, dzbanecznik i tłustosza.

Obecnie szukamy: cefalotus i heliamfora - te już nie są tak łatwo dostępne w okolicznych marketach.

Będziemy szukać poprzez forum :) i chętnie będziemy czytać o uprawach.

Zatem dzień dobry :) Przesyłąm zdjecie małego botanika ;)

post-8094-1564478703_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam wszystkich miłośników roślin owadożernych w imieniu mojego 5-cio letniego synka, który "zwariował" na punkcie tych roślinek.

Mamy już muchołówki, rosiczki, kapturnicę, dzbanecznik i tłustosza.

Obecnie szukamy: cefalotus i heliamfora - te już nie są tak łatwo dostępne w okolicznych marketach.

Będziemy szukać poprzez forum :) i chętnie będziemy czytać o uprawach.

Zatem dzień dobry :) Przesyłąm zdjecie małego botanika ;)

Witamy! :)

Nie są tak łatwo dostępne w marketach, bo też są trochę bardziej wymagające, jeśli chodzi o warunki bytowania :).

Warto zaznaczyć, że ze wszystkich grup roślin owadożernych jedynie muchołówki mają tylko jeden gatunek Dionaea muscipula (choć kolekcjonerom to nie przeszkadza - jest ogrom różnych kultywarów, które różnią się między sobą kolorem, rozmiarem, kształtem pułapek etc.) i absolutnie nie trzeba (wręcz nie należy ;) ) ograniczać się do jednego przedstawiciela każdego z rodzajów ;). To, że w marketach często roślinki nie są opisane konkretniej niż tylko "rosiczka", "dzbanecznik", "kapturnica" czy "tłustosz" nie zmienia faktu, że np. dwie kapturnice potrafią się różnić od siebie jak wschód od zachodu ;). W razie wątpliwości - zawsze można wrzucić tu na forum zdjęcie danej roślinki i poprosić o pomoc w identyfikacji. Ja specjalistą nie jestem, choć w jakichś podstawach mogę spróbować pomóc, ale czytając co ludzie potrafią powiedzieć o konkretnych roślinkach przy identyfikacji - chylę czoła :).

Edytowane przez Neodot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.