Skocz do zawartości
Vinci

Rośliny Vinciego

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu braku zainteresowania, wyjąłem większość mchu, zostawiłem tylko trochę na samym spodzie dla wyglądu. Zagospodaruję go gdzieś indziej :) Dziękuję za radę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam ;D Meksykanki lubią delikatnie wilgotne, nawet suche podłoże im sprzyja natomiast w ciągłym błotku szybko marnieją i korzenie brązowieją.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super, teraz już jestem pewien swojej decyzji. Dziękuję wam za pomoc :) Mam nadzieję, że im się spodoba nowe miejsce. Za jakiś czas wrócę z relacją :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z kolegami. Na początku traktowałem tłuściochy podobnie jak inne rośliny. Stały na parapecie południowym i były podlewane podobnie jak rosiczki. Rosnąć rosły, ale miały mało liści. Zabrałem je z parapetu. Esseriana wylądowała na biurku, fakt przy oknie, ale jakieś 50cm i między oknem a doniczką jest firanka. Pełnego słońca nie ma. Zalewam teraz raz w tygodniu podstawkę do pełna. Rośnie jak szalony. To samo zrobiłem z Agnatą i Tiną. Leżą sobie na stole w środku pomieszczenia, podlewane raz lub dwa delikatnie. Wygląda to tak, że podnoszę doniczkę i sprawdzam od spodu czy widać wilgoć przez otwory czy nie.  Wtedy coś dolewam. Ale tez z umiarem. Tłuściochy znacznie poprawiły swój wygląd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11/26/2019 o 7:03 AM, b4ry napisał:

Zgadzam się z kolegami. Na początku traktowałem tłuściochy podobnie jak inne rośliny. Stały na parapecie południowym i były podlewane podobnie jak rosiczki. Rosnąć rosły, ale miały mało liści. Zabrałem je z parapetu. Esseriana wylądowała na biurku, fakt przy oknie, ale jakieś 50cm i między oknem a doniczką jest firanka. Pełnego słońca nie ma. Zalewam teraz raz w tygodniu podstawkę do pełna. Rośnie jak szalony. To samo zrobiłem z Agnatą i Tiną. Leżą sobie na stole w środku pomieszczenia, podlewane raz lub dwa delikatnie. Wygląda to tak, że podnoszę doniczkę i sprawdzam od spodu czy widać wilgoć przez otwory czy nie.  Wtedy coś dolewam. Ale tez z umiarem. Tłuściochy znacznie poprawiły swój wygląd

Ale większość tłustych jest przecież światłożerna - odsuwać je od 🌞 to zbrodnia :) Wybarwiają Ci się one w ogóle w takim oddaleniu od okna?

Edytowane przez Ptaah

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak stały u mnie na parapecie, to kolor liści był jasnozielony, szybko żółkły. teraz jest ich więcej, mają ładny zielony kolor i dłużej "żyją"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój tłustosz stoi od 2 lat na parapecie i ma się dobrze. W sezonie wybarwia się lekko na różowo i posiada dużo kropelek. Teraz ma normalny zielony kolor i kwitnie cały rok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy o którym gatunku / mieszańcu tłustosza mówimy. Zieleń to nie zawsze oznaka pełnego zdrowia i powód do dumy. Rzuć gatunkiem to powiem Ci w jakich warunkach rośnie on w naturze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chodzi o mnie to mam mieszańca afrodite i gigantea.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie wybarwienie może prezentować P. 'Aphrodite':

spacer.png

P. gigantea natomiast mimo porastania w naturze skalnych wapiennych ścian o wystawie południowej pozostaje zielony lub zielonożółty - barwa nie świadczy zatem o tym, że tłustosz ten wymaga mniej światła.

Edytowane przez Ptaah

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi