Skocz do zawartości

Hodowla Dzbaneczników


b.zdura

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek dostane dzbanecznika więc mam do was prośbe :

Czy moglibyście dać mi kilka wskazówek aby ta roślinka nie wąchala kwiatków od spodu ????? niee

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj dział Dzbaneczniki - jest dużo tematów o tej krzyżówce. Ta krzyżówka nazywa się Nepenthes x 'Ventrata'.

Jest to łatwy dzbanecznik dla początkujących, aczkolwiek na samym początku (i nie tylko!) poczytaj ogólną charakterystykę dzbaneczników nizinnych (górskich też możesz; ventrata jest dzbankiem pośrednim, czyli jest to "sztucznie" stworzona grupa dzbaneczników, które mogą rosnąć w warunkach dla gatunków nizinnych oraz górskich - tolerują różne warunki). Najważniejszymi rzeczami są :

1. Wilgotność powietrza

2. Podlewanie

3. Nasłonecznienie

4. Temperatura

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za te porady ale jeszcze jedno pytanie bo na kilku portalach napisali że podlewamy do doniczki a w niektórych że do podstawki więc jak sie powinno w końcu podlewać

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten dzbanecznik nie potrzebuje nic chyba ;]

Jednego mojego zostawiłem na całą zimę bez wody i bez spryskiwania na północnym oknie, od września do marca ;] czasem raz na kilka miesięcy go podlałem czystą kranówką i co i przeżył i teraz ma koło 1.5m bo poszedł w górę, dzbanki też ma ładne koło 10cm, a jak próbowałem to z innymi gatunkami to musiałem odratowywać po tygodniu w takich warunkach.

Edytowane przez Gladki111
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.