
zuo
-
Liczba zawartości
10 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Gallery
Odpowiedzi dodane przez zuo
-
-
Szczególnie spodobała mi się "Nieużyłkowana Sarracenia oreophila var. oreophila MK 021". Zniknięcie żyłek na zdjęciu jest bardzo ciekawe, i dokładnie widać gdzie przebiega głębia ostrości. Przez chwilę zastanawiałem się, czy nie są to zdjęcia w IR ale chyba nie?
swoją drogą, ciekawe czy filtr IR sprawdziłby się przy fotografii owadożerów.
-
Hej
Przede wszystkim fajny pomysł!
Jednak nie byłbym sobą gdybym nieco nie ponarzekał (takie spaczenie zawodowe..) ale nie tylko
Jak dla mnie za szybko roślinki są obracane, przez co ich podziwianie jest dla mnie utrudnione. Również jakość, domniemane HD do wyboru w YT na takie nie wygląda. Kolejna kwestia to oddalanie ujęcia. Na początku pomyślałem, że dużo fajniejsze było by, gdybyś nagrał np. jeden do dwóch pełnych obrotów na zbliżeniu, a kolejne dwa tak, żeby było widać całą roślinę - i złożyć te dwa ujęcia w programie. Było by lepsze niż skakane poszerzanie ujęcia. Zresztą tak się robi teledyski, trailery itd, składając krótkie sceny w całość (nadaje to dynamiki). Ale tu dynamika nie jest tak istotna jak estetyka, moim zdaniem
Ale napisałem "Na początku" bo jak zobaczyłem zbliżenie ordensis x fulva a następnie oddalenie "w rytm" to oniemiałem. Wygląda to pięknie przy takim zbliżeniu, no i wyszło Ci całkiem płynne oddalenie, co było super. Tak więc możesz albo poćwiczyć płynność albo poskładać "statyczne" ujęcia.
W ogóle widać poruszenia aparatu/kamery, poruszenia doniczki, cienie na ścianie, ale wystarczy zwrócić na to uwagę, wyeliminować i będzie git.
Czcionka i kolorystyka/gradient nazw roślinek są bardzo fajne. Niestety, kilka razy pojawił się najpierw napis w lewym górnym rogu, a dopiero później (chyba) właściwa "plansza" z nazwą.
To co jeszcze mnie razi to symetria. Przy obracaniu obiektu może to bardzo się rzucać w oczy, ale rośliny nie są idealnie symetryczne i pewnie bardzo trudno jest tak je ustawić by ją zachować.
W każdym razie to tylko moje osobiste uwagi i jeśli z chociaż jedną się zgodzisz i nad nią popracujesz, to nasz czas, który poświęciliśmy na napisanie/przeczytanie tego nie będzie czasem zmarnowanym
-
O dzięki. Muszę uważniej czytać posty
-
Przyłapałem Drosera regia jak śliniła się na widok zakupionych białych robaków, niestety kilka dni musi poczekać aż będą muchy.
Można wiedzieć dlaczego czekasz na imago? Wydaje mi się, że i robak i mucha to dla takiej rośliny takie samo wijące się białko, a w przypadku larw - łatwiej to to wyjąć, umieścić i nie ucieknie w przypływie walki o życie. Chyba, że larwy są w pożywce i wtedy łatwiej wyjąć gotowe muszki.
-
-
AAA, no to wszystko jasne. Dzięki
-
A ja mam pytanie, dlaczego użytkownicy TadzikMen oraz Ptaah zostali dopuszczeni do konkursu skoro oni również umieścił zdjęcia po terminie?
Przyznam się, że to właśnie ich spóźnione posty zmotywowały mnie, żeby wrzucić zdjęcie i spróbować szczęścia (wiem, nie ładnie). Ale skoro tym razem przestrzegamy regulaminu, to dlaczego mamy równych i równiejszych? I wcale mi nie chodzi by ich wycofać z konkursu, a raczej ludzka ciekawość mnie zżera - jaka jest przyczyna.
-
Witam
Nazywam się Piotr. Roślinami owadożernymi zainteresowałem się około 3 lata temu, ale w przeciwieństwie do moich innych "pomysłów", owadożerów nie porzuciłem i chyba mogę po tych kilku latach powiedzieć, że się to nie zmieni. Forum czytam od początku mojej przygody, gdy czas pozwala. Najbardziej lubię rosiczki, niestety z braku stałego miejsca zamieszkania muszę się ograniczać z ich ilością. Obecnie 90% mojej uwagi pochłania kiełkująca D. regia jako, że jest to moje 3-cie podejście do niej.
Pozdrawiam
-
Pełna chata
w Zdjęcia i filmy hodowców.
Napisano
A ja jestem w szoku, że tak ładnie Ci rośną pod zwykłą, białą taśma LED. Chyba, że to nie jest jakaś zwykła z Castoramy?