
dziedzic
-
Liczba zawartości
24 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Gallery
Odpowiedzi dodane przez dziedzic
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Nic z tym się nie zgadza problem z rozmiarem zdjęć i czasem, ale się nie bójta zaraz to zmienię i je umieszczę. Wczoraj po prostu zbyt dużo miałem na głowie, by nad tym posiedzieć
-
Cześć dawno już nie chwaliłem się swymi roślinami z powodu słabego aparatu, ale ten czas to przeszłość i mogę się nimi podzielić na forum. A oto zdjęcia moich podopiecznych (wewnętrzne rośliny jutro postaram się dać moje prowizoryczne torfowisko)
-
Szczerze mówiąc mam tylko lekkie doświadczenie z wysiewaniem nasion (ale już coś) najstarsze były Lantau island, radzę ci ubić torf, wyrównać go na powierzchni ( w miarę możliwości) wysypać nasiona, można je lekko ubić i czekać. Z 10 nasion po 3 tygodniach wyrosły 2 rośliny. Dzisiaj mam ich już z 10, przez podział wegetatywny.
Madagascarienis jest moim zdaniem równie prosta w wysiewaniu jak capensisy, których z nasion mam ok. 150. Madagascarienis mam chyba 5 z paczki 10 nasion, co jak mówię czyni je dość prostymi w hodowli. Teraz będę próbował z D.Alicae własnoręcznie wyprodukowane. Kupiłem w Obi doniczkę z paroma sztukami z czego 4 zakwitły. Teraz mam 7 paczek nasion. Wysiej je typowo na torf i czekaj, czasowo różnica będzie niewielka, a przy pikowaniu będziesz już miał wszystkie
-
Sam mam dzbanecznika od paru lat, dałem mu zwykłego torfu, niedużą doniczkę (dzbaneczniki mają bardzo mały system korzeniowy) wszystko zależy od wielkości dzbanecznika, sporo światła( ja mam go od strony południowej, ale wcześniej stał na wschodniej) prócz tego częste zraszanie i od czasu do czasu podlewanie. Ze względu na krótki system korzeniowy zasadź sobie jakąś rosiczkę czy tłustosza dla ozdoby
-
Możliwe. Osobiście tnę pędy kwiatowe na segmenty o długości 5cm i wtykam je bezpośrednio pionowo w ziemię zagłębiając na 1cm.
a można tak rozmnażać również rosiczki?
-
Od 2 lat zajmuję się "na poważnie" hodowlą roślin owadożernych, wcześniej miałem tylko 1 kapturnicę i 1 dzbanecznika, teraz mam ich 11, ale ostatnio dodałem do tej hodowli nowe całkowicie nowe rośliny czyli... mchy.
Wybrałem je z powodu niezwykłej właściwości wśród roślin zatrzymywania wilgotności podłoża i małych wymagań
a oto zdjęcia
niestety więcej niż te dwa załączniki wysłać nie mogłem, ale myślę, że i tak na razie wystarczy
-
-
Zależy od tortu, światła i wilgotności.
Raz popełniłem błąd i na czysty toru wysłałem nasiona kusturicy, darlinghtoni, rosiczki dwudziestej i muchołówki amerykańskiej.
Wyrosło tylko 5 muchołówek radziłbym ci czekać, czekać i jeszcze raz czekać, gdyż to sport dla wytrwałych .
vermiculite
w Ogólnie
Napisano
Wszystko zależy.
W polsce bym ci polecił np. Heldros Carnisana czy Roraima, ale za granicą i to w szkocji nie wiem czy podróż wytrzymają