Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pułapki S. purpurea zapełniły się deszczówką. Czy nic się nie stanie mojej roślinie?

 

Twojej roślinie nic się nie stanie, a wręcz tego potrzebuje. Jest to zupełnie normalna sytuacja, liście S. purpurea nie mają typowej pokrywki jak u innych gatunków, np. Sarracenia flava, Sarracenia minor, deszczówka jest niezbędna do przeprowadzenia procesu trawienia u tego gatunku. Jak napisałem wcześniej w pułapkach S. purpurea znajdują się bakterie. Bakterie + deszczówka = udane trawienie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.