Skocz do zawartości
marcino

Po przesadzeniu dzbanecznika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć drodzy koledzy i koleżanki. Moje pytanie tyczy się przesadzenia dzbanecznika Ventraty. Dziś go przesadziłem, ponieważ nie byłem pewny czy podłoże, w którym go kupiłem było odpowiednie, i czy w ogóle to torf oraz, czy czasem nie było w nim nawozów.

Wczoraj kupiłem torf Athena, i dziś go przesadziłem do tego torfu. Co teraz może się dziać z rośliną? Czy zachamuje wzrost? Lub co innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cześć drodzy koledzy i koleżanki. Moje pytanie tyczy się przesadzenia dzbanecznika Ventraty. Dziś go przesadziłem, ponieważ nie byłem pewny czy podłoże, w którym go kupiłem było odpowiednie, i czy w ogóle to torf oraz, czy czasem nie było w nim nawozów.

Wczoraj kupiłem torf Athena, i dziś go przesadziłem do tego torfu. Co teraz może się dziać z rośliną? Czy zachamuje wzrost? Lub co innego?

Witaj. Może zahamować wzrost i tracić dzbanki lecz jak już ruszy będzie od nowa dzbankował. Max 2-4 tyg może stać. Tego torfu to ja też używałem i jest ok. Tylko dla dzbanków używam jeszcze perlitu i martwego mchu torfowca + torf.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.