Skocz do zawartości
Cwirek82

Dzbaneczniki z nasion - plesn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj wykonałem wysiewu nasion. Podłoże pętli + torf. Całość zamknąłem w strunowych torebkach i wystawiłem na parapet okna. Dziś zobaczyłem białe obiekty czy to może być pleśń? Jak sobie z tym radzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest raczej pleśń, dosyć często pojawia sie na nasionach po wysianiu :/ Jedni mówią by je spryskać roztworem topsinu, ale trzeba bardzo uważać, bo łatwo można sobie rośliny później popalić, ja spryskuje samą wodą demineralizowaną, nie wiem dlaczego ale działa całkiem dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To jest raczej pleśń, dosyć często pojawia sie na nasionach po wysianiu :/ Jedni mówią by je spryskać roztworem topsinu, ale trzeba bardzo uważać, bo łatwo można sobie rośliny później popalić, ja spryskuje samą wodą demineralizowaną, nie wiem dlaczego ale działa całkiem dobrze :)

Hej ! Czy stosujesz wode destylowana do wszystkich nasion ?? Czy mozesz opisac troche proces od momentu wysiania do kielokowania??

-Co jaki czas spryskujesz nasiona woda destylowana?

-Czy tylko ja uzywasz ?

-Po jakim czasie wypuszczane sa pierwsze liscie ?

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.