Skocz do zawartości

Mszyce


Snok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zauwazyłem na swojej capensis jakies małe białe robaki. Na początku myslałem że to jakis kurz albo cos. Teraz zauważyłem ze to sie rusza. Roślina jest teraz w złym stanie. Zauważyłem też jakies biały nalot na torfie

 

1. co to za robaki?

2. jak z tym walczyć?

 

 

Prosze o szybka odpowiedz

post-3154-1203179294_thumb.jpg

post-3154-1203179312_thumb.jpg

post-3154-1203179337_thumb.jpg

Edytowane przez Snok
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety...Twoja roślina ma przędziorki...Są to swego rodzaju pajaki.Do zwalczenia ich mozesz użyć :

Provado Pus AE, Nissorun 050 EC, Nissorun 10 EC, Talstar 100 EC, Polysect Hobby AL, Actellic 500 EC, Polysect 003 EC, Hobby .Słyszałem, że Provado nie pomaga na przędziorki, ale lista tych środków jest ściągnieta z flytrap, wiec ufam twórcom tego portalu :).Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że przy takiej ilości ich nie wytępisz...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( Radzicie kupować te preparaty czy wyrzucić rośline?

 

A co gdybym oddzielił jedna rośline (najlepszą) od tego krzaczka pozabijał tam te przędziorki i dał ją do nowego podłoża?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno odizoluj ją od reszty roślin, przesadz, ręcznie wyzbieraj to co jest (a najlepiej szczypcami bo one są fuuuj :P) i kup dwa różne preparaty wymienione na tej liście i próbuj...Myślę, że może się udać, jeśli zastosujesz się do moich instrukcji :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nadal wydaje, że to przędziorek.Jeszcze Snok napisał, ze jest biały nalot na torfie, a ja myśle, że to może być pajęczynka przędziorków.Tak dla porownania.To jest przedziorek - 6466b88258244b0c.jpg, a to jest mszyca - mszyce.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1000% mszyca.

 

Miałam przędziorki i są baardzo malutkie, to na zdjęciu jest za duże na przędziorka.

 

Btw przędziorki osnuwają pajęczyną rośliny a nie torf i powodują zniekształcenia liści (przynajmniej u kapturnic)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to mszyca. Jakie polecacie metody walki z nią? Czytałem gdzieś że trzeba wymyć rośline w mydle. Czy to dobry pomysł?

Co z tym białym nalotem na torfie?

Edytowane przez Snok
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalot to mogą być zaczątki pleśni

 

Ja bym polecała po prostu przejść się po jakiś środek chemiczny, ewentualnie zebrać mszyce pensetą jeśli ich nie masz za dużo

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam piriflor do walki z mszycami. wybija je szybko i skutecznie. provado ma szerokie spektrum dzialania i przyda sie na pewno jeszcze nie raz, ale po co przeplacac :D poza tym kontrolnie spryskalabym pozostale rosliny aby miec pewnosc ze zaraz tam sie kolonia mszyc nie odnowi

pozdro

Sathis :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.