Skocz do zawartości

Mini Szklarnia


bados

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatno postanowiłem zrobić mini szklarnie, do której molgbym włożyć pojemniki z nasionami droser rotundifolii. No więc wziąłem rolkę cienkiego drucika z którego powycinałem pięć pólokręgów, następnie wyciąłem kawałek steropianu w który powbijałem druciki, i tak powstał szkielet szklararni, następnie pżymierzyłem i odciąłem kawałek mocnej i przezroczystej folii, powyjmowałem druciki i poprzeplatałem folię na nich, wbiłem spowrotem druciki i szkalrnia prwie gotowa, potem tylko wyciąłem wymiezony kawałek płyty karton-gips i przykleiłem pod steropian aby cała konstrukcja była mocniejsza. Powiedzcie czy nadaje się ona do stwożenia lepszych warunków dla wykiełkowania nasion?

 

Za wszelkie popełnione błędy przepraszam.

post-3975-1217071208_thumb.jpg

post-3975-1217071219_thumb.jpg

Edytowane przez bados
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze warunki rotundifolia ma za oknem (ogród, przynajmniej balkon). Rosiczka okrągłolistna jest rośliną występującą w Polsce i należy jej stworzyćtakie warunki jakie panują w naszym kraju :D co trudne być nie powinno. Szklarenka zbędna. Przepis na kiełkowanie rotundifolii: na mokry torf w doniczce wysypujesz nasiona, wystawiasz na balkon i czekasz do wiosny, (od czasu do czasu możesz zwilżyć torf, jeśli za bardzo wysycha) w marcu/kwietniu będą kiełkować.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to szklarnie użyje do innych celów np. będą tam sadzonki liściowe lub jakieś roślinki wilgotnolubne. Więc po wysiaiu nasion za ok 2 tygodnie roślinek moge się spodziewać dopiero w marcu... szkoda, że tak dlugo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.