Skocz do zawartości

Co to za dzbanecznik


mati43

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno hybryda zawierająca maximę, stawiam na mirandę. Daj najlepiej lepsze zdjęcia całej rośliny [kształt lisci, wieczka nad dzbankiem] ale więcej będzie wiadomo jak puści większe dzbanki.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze u gentle takich dzbankowtych dzbanków ma raczej pociągłe nawet młode ... na pewno przyda się więcej zdjęć.

 

Jak będzie rósł szybko to miranda, jak wolno to gentle :) Na razie dla mnie to na 70% miranda ... ale gentle nie da sie wykluczyć :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie byłem przekonany, że miranda ma "pociągłe" dzbanki. W sumie to zawsze miałem problem co jest co dlatego swoich nie oznaczałem. MaklerW powiedz jeśli możesz, który z nich ma bardziej podłużne liście i nie przebarwiające się na czerwono, a który ma odrobinę szersze i odrobinę krótsze liście wybarwiające się na czerwono? Swoją drogą warto by utworzyć poradnik jak odróżnić popularne odmiany występujące w kwiaciarniach.

 

Ps. To w takim razie TO było by "gentlo" podobne?

 

No ale patrząc na to: http://www.lepiantecarnivore.it/Nepenthes%20Gentle.html ... Na necie jest sieczka w oznaczeniach.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wybarwiania się na lekko czerwono to wszystko chyba zależy od oświetlenia. Gentle mi się wybarwiał miranda nie. Co do przekroju to zalerzy od wielkości liści bo przy 30cm długości oba są prawie identyczne :) Teraz się przyjrzałem swoim okazom i tak coś co może je wyróżnić (ale dobrze żeby to ktoś potwierdził) to końcówka liścia, czyli miejsce styku liścia z wąsem :

 

Miranda często ma nierówne połowy liścia, nieznacznie ale zawsze u gentle jest zawsze końcówka równa. I jeszcze jedna różnica jeśli chodzi o liście to właśnie u styku liścia z wąsem u mirandy wygla to UU u gentle V ... moze zrobie dziś zdjęcie ale dobrze zeby ktoś to jeszcze potwierdził z obserwacji swoich dzbanków.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.