Skocz do zawartości

Prądożerny potwór z piwnicy.... ;) - web-growroom


sativ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bardzo jestem ciekawy jak przełożą się te lampy indukcyjne na wzrost roślin. Co do ilości luksów, to niestety mizeria. Wyniki dobre dla tłustoszy. Ale jeśli inaczej ten rodzaj oświetlenia działa na rośliny (czyli ilość luksów nie jest taka ważna) to może dzbanki górskie sobie poradzą. Helki - mocno wątpię.

 

Najfajniej z tego wszystkiego wygląda wnętrze - jakbyś tam miał procesory produkować czy coś ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale 400W na takie pomieszczenie to "troszke" mało, + półki są na poziomie 20cm nad ziemią. Natężenie światła mierzyłem na poziomie półek. Zobaczę jeszcze ile będzie na poziomie doniczek... Docelowo helki mają mieć jeszcze jedną wyższą półkę o szerokości "na 1 doniczkę" tylko dla siebie na fronowej ścianie. I w razie za niskiego lvl oświetlenia nie ma że boli- wjedzie do środka jeszcze trochę światła... Najprawdopodobniej świetlówki/ledy/może jakiś HID. Zobaczymy zaś;)

 

Dzisiaj przyszły elemac'ki. Świetne wykonanie tego sprzętu + na prawdę dobra cena;) Jedne z lepszych zakupów które robiłem w życiu, + drobnostka p.t facet wykonał dla mnie zupełnie nową wersję sterownika nie biorąc nic za projekt, doświadczenia itp.

 

Zamówiłem 2 sztuki, z czego 1 to wersja "goła"- bez prawie żadne elektroniki, po prostu rozbudowany sterownik czasowy z możliwością podpięcia pod kompa. Mam jeszcze 3 wyjścia wolne, właśnie na wypadek gdyby trzeba było coś do środka dołożyć ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie jestem ciekaw jak sprawdzą się te lampy. Wiadomo już nam że to co widzimy a to co jest dobre dla roślin to 2 różne kwestie :) pozatym rewelacja no i pomysł z tą izolacją godny naśladowania !!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem cholernie ciekawy:P Filmik z działania systemu zraszającego i aktualne foty miejmy nadzieje jutro, dzisiaj uruchomina została klima. Koszt przystawki do zaworu serwisowego to 120zł+ przesyłka, [a domowe patenty obejścia niestety nie mają zbytnio racji bytu] a znajomy odpalił ją za 100zł więc jest na +. I to bardzo duży, bo jak wszystko będzie chodzić to postara sie tak pomanipulować ciśnieniem czynnika chłodzącego żeby temperatura odparowywania na parowniku była w okolicach +5*C---> brak lodu na parowniku. :D

 

A co do systemu zraszania- jak odpaliłem pierwszy raz to cieszyłem sie jak dziecko :D Daje radę;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że film przemówi lepiej niż słowa :P

Trochę słaba jakość, ale w miarę widać. Niestety refleksy od folii sprawiają ze system zraszania wygląda mizernie, ale w 2 połowie filmiku zaczyna być go widać;)

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektowanie to mały pikuś, rozwiązywanie problemów powstałych w trakcie jest spoko zabawą:P Powiem szczerze że siedzenie przed kompem i bawienie się załączaniem różnych urządzeń jest fajną sprawą:P Może uruchomię grę- farmville-exclusive jak jeszcze kamera wjedzie do środka :P

 

Jako soundtrack lepsze będzie: http://www.youtube.com/watch?v=quVTXk9RFiU bo jarecki z tą piosenką akurat średnio wjeżdża w syf-klimat jaki tam chwilowo panuje ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz Sativ to żeś chyba kurde nawet przebił sam siebie. Coś pięknego ten sterownik. Czyli kontrola przez internet już jest tylko jeszcze kamerki. Powiedz co za firma robiła Ci ten sterownik na kompa ? I czy bez kompa może on sam pracować ? Jakie masz dysze i co za pompa je napędza ? Widzę, że pod rurami doprowadzającymi wodę do dysz jest rura doprowadzająca mgiełkę, tak ? Jaki zamgławiacz uciągnie takie coś ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie wiadomo co napisać, brakuje słów by wyrazić zachwyt.

 

Myślę, że jak tylko dorzucisz do tego automatyczne zasilanie hodowli muchami lub jakimś innym pokarmem to będzie to mission complete. Oczywiście nie pogardzimy wskazówkami technicznymi :)

 

Nie wiem czy będzie konkurs na najlepszą szklarnię/terrarium, ale jeśli tak to ja już oddaję swój głos na ten webgrowroom yeah

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.