Skocz do zawartości

Ocena stanu zdrowia dzbanecznika - zbiorczy.


Marrom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 472
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie mam pojęcia co toza odmiana, koleżanka przywiozła mi go z giełdy w Poznaniu, nie miał na plakietce określonej odmiany . Dzbanki były już w połowie uschnięte a doniczce saharę. O czasu jak jest u mnie (2msc) wypuścił jeden dzbanek (na zdjęciu go nie widać) i dostał parę much. Nie przesadzałam bo wszędzie wypisują, że dopiero na wiosnę, a nie chciałabym mu zaszkodzić. Odpowiednia będzie ziemia do storczyków? Mogę oddzielić pędy do dwóch doniczek?

Po czym wnioskujesz, że za mało światła?

Edytowane przez ika9283
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadź go teraz. Gdzie czytałaś że przesadza się na wiosnę? Ziemia ABSOLUTNIE NIE! Daj go do torfu i perlitu 1:1. Mam nadzieję że podlewasz go destylką??

 

Wnioskuję że ma za mało światła po jego ogólnej kondycji.

 

 

Edytowane przez Gekon
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj go do ziemi tylko do torfu-możesz zrobić to teraz. Rośliny (a nie jakieś "pędy") możesz bezproblemowo rozdzielić. Dzbanecznik może mieć za mało światła, ponieważ wisi pod sufitem powyżej okien-nie docierają tam promienie słoneczne.

Edytowane przez owadomaniak
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać go do ziemi dla storczyków ale wymieszaj ją z torfem.

 

Drogi owadomaniaku:

Jak sama nazwa wskazuje, ziemia dla storczyków jest DLA STORCZYKÓW więc nie wprowadzaj w błąd pisząc aby dać go do niej.

Edytowane przez Gekon
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałam o ziemię do storczyków, bo tak pisało na jakiś forach, dziękuję za podpowiedź, czy da coś jeśli coś pomoże i powieszę kwiatka niżej? ą może poprostu zmienić donicę i postawić go na parapecie? czy lepiej przenieś go do jaśniejszego pokoju? Podlewam destylką i spryskuję go parę razy dziennie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałam o ziemię do storczyków, bo tak pisało na jakiś forach, dziękuję za podpowiedź, czy da coś jeśli coś pomoże i powieszę kwiatka niżej? ą może poprostu zmienić donicę i postawić go na parapecie? czy lepiej przenieś go do jaśniejszego pokoju? Podlewam destylką i spryskuję go parę razy dziennie.

Powieszenie go niżej powinno pomóc.

Radził bym też, aby powędrował do pokoju, w którym są okna od strony południowej.

Proponował bym też doświetlanie.

Spryskiwanie szczerze powiedziawszy podnosi wilgotność tylko na kilkanaście minut, więc nie wiem czy ma ono większy sens.

Co do zmiany donicy i stawianie na parapecie, ja osobiście mam dwie N. mirandy w takich donicach (pewnie od tego samego producenta) wiszą one pod sufitem.

Jedna roślina kwitnie więc chyba nie ma najgorzej w tej donicy.

Postanowiłem nie przesadzać (póki co), ale Ty zrobisz jak będziesz chciała.

Ja swoje N. mirandy podlewam co dwa dni to do momentu, aż zacznie się lać z dziur w donicy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć, jestem tu nowy. Chciałem zapytać co dzieje się mojemu dzbanecznikowi.

imag0011k.jpgimag0005tl.jpg

 

Jakieś 2 tygodnie temu przesadziłem go do mniejszej doniczki, bo rósł koło starszego dzbanecznika.

3 dni po przesadzeniu zaczął czernieć ( gnić ) liść. Co mogło to spowodować ?

Oczywiście torf i woda destylowana.

Przelanie?

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbuje uratować mojego dzbanecznika, dopiero go poznaję bo po prostu sobie był. Zostałam nim obdarowana jakieś pół roku temu. Zaczął usychać i stracił dzbany. Wyczytałam że mogę mu pomóc umieszczając go w akwarium i tak zrobiłam. Czy mam go tylko podlewać zeby zwiększyć wilgotność czy może jeszcze zraszać? Poradźcie coś. Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.