Skocz do zawartości
Bondzio

Powrót do muchołówek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Postanowiłem nieco ułatwić żonie sprawę z podlewaniem roślinek przed moim wyjazdem. Mianowicie 5 litrowy baniak z wodą naciąłem w miejscu zakrętki, tak by powstał około 5 mm otwór, przez który wypływać będzie woda/zasysane będzie powietrze. W ten sposób poziom wody w kuwecie będzie sam się regulował i trzymał stały poziom 2 cm, przy około 10 cm całkowitej wysokości torfu w doniczce.
Co sądzicie o takim rozwiązaniu na okres letni? Czy coś byście zmienili? 
Na zdjęciu rozwiązanie "na żywo" :)

20200528_200337 (1).jpg

Edytowane przez Bondzio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Metodę "na butelkę" praktykuję gdy wyjeżdżam na dłużej niż 7 dni. Jak dla mnie - sprawdza się znakomicie. Po powrocie robię im 2-3 dni odpoczynku od nadmiaru wody i potem już normalnie podlewam.

Edytowane przez kalic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem w tym, że mój wyjazd to od 3 do 4 miesięcy, a w przypadku baniaka 5 litrowego ewentualne przerwy pomiędzy ustawieniem kolejnej butli będą dość rzadkie.
Co uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5/29/2020 o 4:43 PM, Bondzio napisał:

Problem w tym, że mój wyjazd to od 3 do 4 miesięcy, a w przypadku baniaka 5 litrowego ewentualne przerwy pomiędzy ustawieniem kolejnej butli będą dość rzadkie.
Co uważacie?

u mnie 1,5 litra schodziło w mniej więcej 7 dni. Tylko roślinki były trzymane w domu, na oknie południowym 🤨.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi