Skocz do zawartości

Pomocy!


wojtek110022

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją muchołówką z w zasadzie dwa, otóż:

 

Pierwszy jest mniej istotny a dotyczy on oświetlenia trzymam moją muchołówkę na północnym oknie i doswietlam "świetlówką warsztatową T5" czy ona sie nadaje??

 

Drugi "trochę" bardziej poważniejszy:

 

moja muchołówka przed zimowanie straciła wszystkie liście, po zimowaniu wypuściła bardzo dużo nowych liści, lecz gdy ją dotknąłem (bez skojarzeń) to sie "rozleciała" na 3 części.

 

Podzieliła się czy zdechnie??

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Tak wyglądała przed "rozwaleniem":

 

post-3029-1202858304_thumb.jpg

 

 

 

Tak wygląda po "rozwaleniu":

 

post-3029-1202858429_thumb.jpg

 

 

 

A tak wygląda moje światło:

 

post-3029-1202858528_thumb.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się podzieliła z tego co widzę :-) Czy każda miała swoje kłącze przy przesadzaniu?

Wygląda jakby każda miała swoją rozetkę liści,wiec gratulacje - po "dotknięciu" zostałeś ojcem.

Nie nabawiłeś się problemu a raczej nowych muchołówek.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli liście były od dołu połączone takim czymś białym to powijny się przyjąć. Dbaj teraz żeby torf nie wysechł bo ta jedna bez korzeni może na tym ucierpieć.

 

Na Twoim miejscu bym jeszcze raz przesadził te muchołowki, tak żeby liście były powyżej górnej krawędzi doniczki. Teraz do liści trafia tylko światło padające z góry, to z boku zatrzymuje doniczka. Możesz delikatnie wyjąć torf z doniczki (tak żeby się nie rozpadł), dosypać trochę nowego na dno, i włożyć stary. W ten posób nie bedziesz stresował roślin.

Dodatkowo możesz podłożyć coś pod doniczkę żeby była wyżej. Ze zdjęcia wynika , że górna krawędź doniczki jest poniżej szyby, czyli ilość światła jest ograniczona.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy zły dotyk :D troche dziwne ze sie same rozdzielily ale nic im nie powinno byc. Co do oświetlenia aby określić czy dbre potrzebna jest nam znajomość barwy światła albo jak szamanka pisze przepisz co na niej jest napisane, ogolnie T5 sa jednymi z lepszych.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wiele nie mam na niej napisane bo obudowa sie nie rozklada ale wiem ze to 8W

Obudowa się musi jakoś rozkładać, bo świetlówki też się zużywają jak zwykłe żarówki i powinna być możliwość wymiany

 

8W to malutko niestety

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.