Skocz do zawartości

Drosera Dielsiana


Kanthey

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to gratulacje, tylko w piwnicy bez okien jest go więcej.

 

Swiatła słonecznego jest bardzo mało nawet na południowych parapetach o tej porze roku, więc tak to wygląda, niestety ale wszystko poza capensis wymaga doswietlania jesli ma ładnie rosnąć.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisała Szamanka, definitywnie roślinie brakuje światła. A raczek słońca. Nie wiem w jakim kraju mieszkasz, ale w tym od północy słonce jeszcze nigdy nie świeciło. Oraz bardzo ładne minerały sobie hodujesz. Rozumiem, że wolisz mieć je zamiast ładnej rosiczki.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Oraz bardzo ładne minerały sobie hodujesz " to nie sa żadne minaerały tylko mech sphagnum. Tak glony może i są ale chyma az tak nie przeszkadzaja z mieszanką sphagnum ...

Edytowane przez Kanthey
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przycinaj tylko kup dodatkowe oświetlenie, bo jesli teraz jest w tak marnym stanie to wiosny nie dożyje, przesilenie dwa miesiące.

 

Tam nie ma sphagnum, no chyba ze na dole doniczki pod torfem, wierz mi że wiem jak odroznić sphagnum od zwykłego mchu

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ,zadam się na twoją intuicje szamankao...ale zostawie ten "mech" jednak zauważ , że dla jednej rosiczki nie opłąca mi sie kupowac oswietlenia...na rzazie jest jeszce troche tego słoneczka a jak zabraknie to cos skombinuje...na wiosne kupie sobie troche wiecej egzotycznych owadorzerów i zainwestuje w miare profesjonalen oświetlenie...a narazie to dzienki za rade :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca, czy nie opłaca, nie wierzę ze nie masz w domu zwykłej lampki do której moznaby wsadzic żarówkę energooszczedną, swiatło jest co prawda gorszej jakości niz ze specjalistycznych swietlówek, ale i tak sporo daje.

 

Nie intuicje, tylko wiedzę, intuicyjnie to mozna przewidywac pogodę :P

Mech jej w niczym nie przeszkadza.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.