Skocz do zawartości

tracer274

Administrator
 • Liczba zawartości

  938
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tracer274

 1. W czerwcowym numerze: Splash-cups, springboards, and sink or swim – Preliminary study of the strategies for vegetative propagule dispersal in Pygmy Drosera — Greg Bourke (Abstract | PDF) Online Guide to the Pygmy Drosera (PDF) Can Venus flytraps be triggered to close by raindrops? — Stephen E. Williams and Bill Scholl (Abstract | PDF) Using a trail camera for recording plant-insect interactions with Venus flytrap as an example — Stephen E. Williams and Bill Scholl On Dipsacus and Drosera: Francis Darwin’s favorite carnivores — John R. Schaefer Re-discovering Utricularia platensis Speg. in Argentina — Danel Aranoa A new technique for the cultivation of Cephalotus follicularis — Richard Nunn and Chiem Nguyen Anh Vu New Cultivars — Dimitar Daskalov and Evan Wang and Craig Heath and Yabbie Yang and Milan Del Buono and Olivier Bres (Abstract | PDF)
 2. tracer274

  Oszukane zimowanie

  Do momentu jak wybudowałem szklarnie, wszystkie rośliny trzymałem bez zimowania, niektóre muchołówki dobijały do 4-5 lat bez zimowania i nie zauważyłem wtedy jakieś zmiany na gorsze, ale owszem przyznam że dokarmiałem je w czasie zimowym i rosły pod sztucznym oświetleniem. Teraz zimuje je po prostu z braku czasu i miejsca. Ja nie wiem po co sobie utrudniasz życie. Masz balkon z tego co pisałeś. Rośliny na balkon, ostre zimy to sporadyczny eksperyment pogodowy, wystarczy trochę styropianu i sobie mogą spokojnie przebimbać przez zimę.
 3. Tam jak pojedziesz kilka postów do góry to jest pokazane co jest pod spodem. Obecnie trochę to zielonym zarosło więc nie widać podłoża dokładnie, ale tak to jest sam torf plus parę kamulców na tyle.
 4. Nowe foty terrarium z siostrami. D. adelae zdecydowanie zbyt mocno porosły i przy okazji przytłamsiły inne rośliny. Zdecydowanie muszę robić tam porządki znacznie częściej inaczej znów sytuacja się powtórzy. Wyrwane "chwasty" trafiły do kuwety z wodą później coś z nich wykombinuje.
 5. Zawartość sierpniowego wydania: Steve Clemesha (1942 - 2018) – the life of a plant enthusiast — Robert Gibson Evolution of the Cephalotus pitcher — John Brittnacher (Abstract | PDF) Small Butterwort (Pinguicula pumila) in its natural habitat — John Bradford and George Rogers Evidence for motile suction traps in Utricularia westonii from Utricularia subgenus Polypompholyx — Simon Poppinga and Marco Pezzotta and Andreas Fleischmann (Abstract | PDF) Lithophytic culture of Mexican Pinguicula — Alvin Liu Green Anoles as Sarracenia pollinators? — John Brueggen Education corner: ICPS Photo Contest — Kenny Coogan New cultivars — Steve Bunclark and Bob Ziemer and Andy Smith and Ding Weijie (Abstract | PDF) Sarracenia leucophylla, illustrated — Minnelli Lucy France
 6. Tak samo jak żarówki, których nie można używać do oświetlania xD, a mimo to posiadają wszelkie cechy umożliwiające użycie ich jako źródła światła. Prędzej czy później obejście przepisów się znajdzie. Wolałbym prędzej bo te przepisy to już szczyt kretynizmu...
 7. @Ptaah Niestety też tak coś czuje że będzie wymagany... no cóż. Life is brutal.
 8. 2. Wymiana roślin pomiędzy hobbystami/ amatorami ogrodnikami Jeżeli kolekcjoner ogrodnik / hobbysta będzie wymieniał się roślinami z innym hobbystą/amatorem ogrodnikiem, to nie musi być wpisany do rejestru podmiotów, a rośliny te będą mogły być przekazane drugiemu hobbyście bez paszportu roślin. Jednak, należy podkreślić jeszcze raz, że nie może być to w formie sprzedaży przez Internet. Dla mnie ten punkt dalej nie rozwiewa wątpliwości. Jasno napisane jest że sprzedaż przez neta teraz jest "Fe" bez paszportu natomiast sprzedaż bezpośrednia jest nie zmieniona, ale jak wygląda sprawa wymiany? Ponieważ z tego co słyszałem jest całkowity ban na wysyłanie roślin przy udziale podmiotów trzecich bez paszportu. Czy w wypadku wymiany z innym hobbystą też jest to dozwolone tylko bezpośrednio z rąk do rąk czy można taką roślinę nie odpłatnie wysłać np kurierem.
 9. tracer274

  Drosera Regia

  Raczej bym ją przesadził i dał do większej doniczki, druga sprawa że dobrze to zrobić nawet ze względu na wymianę podłoża na nowe. Co do zimowania, D. regia zimować nie musi, chociaż się jej zdarza. Wybór należy do Ciebie, Ja swoich nie zimuje i rosną cały czas pod lampami i żyjo xD. Jeśli nie będzie zimowana to dobrze by było zapewnić jej dodatkowe oświetlenie bo teraz z tym marnie. W przypadku D. regia, najbardziej skuteczne jest rozmnażanie z korzeni, ale do tego musiałbyś pociąć jej system korzeniowy, a raczej nie jest na tyle silna by podczas aklimatyzacji to przetrwać. Więc z tym bym się wstrzymał.
 10. Zawartość wydania czerwcowego: ICPS Board update — Richard Nunn Field observations of Byblis in Australia — Thilo Krueger Evidence of motile traps in Byblis — Gregory Allan (PDF) Nocturnal and diurnal digestive responses in Byblis gigantea, Drosophyllum lusitanicum, and Roridula gorgonias — Gregory Allan (PDF) Observations and tests on cultivated tropical Byblis — Siegfried R. H. Hartmeyer and Irmgard Hartmeyer (PDF) Byblis in cultivation in the tropics and in temperate climates — Gregory Allan and Cindy Chiang Perennial Byblis indoor cultivation — Anthony (Paul) Bell An amateur's experiences with Byblis germination — Hawken Carlton New cultivars — Drew Martinez and Bily Guillaume and Thibault Barin (PDF) Names of carnivorous plant cultivars registered in 2018 — Jan Schlauer (PDF)
 11. Tak są wszystkie, ale rosną normalnie. D. schizandra i D. x "Andromeda" włożyłem tam na końcu, ale z tego co obserwuję to po pierwszym szoku po przesadzeniu już się dostosowały do nowych warunków i rosną normalnie. To samo było z D. prolifera. Nie zauważyłem, żeby rosły jakoś gorzej wręcz przeciwnie. W ogóle to po zrobieniu ostatnich zdjęć dzień później odkryłem że U. biloba postanowił, że czas kwitnąć i wypuścił parę pędów
 12. Aktualizacja terra z Queensland.
 13. Thomas pozuje ze zdobyczą z wystawy na nasze to powinna być reklamówka z biedronki xD W tym roku będę również więc widzimy się na miejscu. Mam nadzieję że pogoda dopiszę jak ostatnio.
 14. U. asplundii trzymasz w samym torfowcu czy pod spodem jest też torf?
 15. Na razie jest tylko D. adelae, z resztą czekałem jak sprawdzą się nowe warunki. D. prolifera i D. schizandra są już porozsadzane ale nie miałem kiedy ich dać ponieważ "brak czasu" Oprócz tego gdzieś tam się chowa U. biloba którego wcześniej nie było.
 16. Dzięki temu że już prawie święta, mam trochę więcej wolnego czasu więc mogłem zrobić jakieś zdjęcia. Parę mc temu zmieniałem wystrój terrarium z rosiczkami z queensland. Wywaliłem gruby mech torfowiec, trochę inaczej ułożyłem kamienie i podłoże, to dodałem trochę korzeni i parę roślin.
 17. “Sarracenia for Gardens” The RHS trial: Update October 2017 Autor: Martin Cheek Artykuł zamieszczony został na łamach 39 numeru pisma “Planta Carnivora” wydawanego przez The Carnivorous Plants Society. Tłumaczył: Ptaah (Poniższe tłumaczenie nie jest dosłowne, jednak starałem się zawrzeć w nim wszystkie najważniejsze kwestie poruszone w artykule, z możliwie wiernym zachowaniem sensu wypowiedzi) Pod koniec 2016r. Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (Royal Horticultural Society) rozpoczęło test polegający na całorocznej uprawie kapturnic na ogrodowym torfowisku. Ze względu na bardzo łagodną zimę 2016/2017 postanowiono przedłużyć próbę z pierwotnie zakładanego roku do 2 lat licząc na kolejną, bardziej być może reprezentatywną, zimę. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------- Czytaj więcej.
 18. Widzę że u Ciebie 50W WFS się sprawdzają, kaptury widzę dobrze rosną reszta też, a D. regia kozak. Moje regie niestety trochę po [beeep]u dostały bo zapomniałem je ściągnąć przed mrozem ale odbiją na pewno już ja się o to postaram.
 19. W numerze: Erratum — Andreas Fleischmann and Fernando Rivadavia and Paulo M. Gonella PDF ICPS Conference 2018, Santa Rosa, California — Patrick Quinn and Mark S. Anderson and Maggie Chen and John Christmann and Rebecca Robinson and Carson Trexler and Noah Yawn Link do sprawozdania z konferencji The 2018 ICPS Grand Expedition in California and Oregon — Barry A. Rice Relacja z ekspedycji Adrian Slack (1933-2018) — Nigel Hewitt-Cooper and Paul Gardner and Paul Temple and Dennis Balsdon The long overdue recognition of Sarracenia rubra subsp. viatorum — Barry A. Rice PDF Contribution to knowledge of Sarracenia ‘Adrian Slack’ genetic background — Miroslav Srba PDF Possible pollinators for two Japanese Pinguicula species — Hiro Shimai PDF Sand wick for Cephalotus — David Colbourn New cultivars — Chris Rawlings and Andrea Amici and Miroslav Srba and Michael King — Hiro Shimai PDF
 20. Otwieramy ankietę na "Roślinę Lipca 2018" Zdjęcia przedstawiające rośliny, na które możemy oddać swoje głosy znajdują się TUTAJ. Głosowanie potrwa do 31.Lipca.2018. do godziny 23:59. Bieżące wyniki do czasu zakończenia głosowania będą ukryte. Zgodnie z regulaminem w edycji Maja oceniamy rośliny i ich kondycję. Przypominamy, że nie można głosować na własne zdjęcie! Nagrody: I miejsce - refundacja zakupów w sklepach na terenie EU do 70zł (lub równowartość w Euro) wg zasad z tego tematu Link. Wybierz swojego faworyta i oddaj na niego swój głos. W tym temacie nie ma żadnych rozmów o zdjęciach, żadnych ocen, żadnych komentarzy - TYLKO I WYŁĄCZNIE POSTY Z WKLEJONYMI ZDJĘCIAMI. Uwagi i sugestie odnośnie konkursu proszę zamieszczać tutaj. Zdjęcia niedopuszczone do głosowania: Iglacy - niepoprawny rozmiar zdjęcia Alyson - niepoprawny rozmiar zdjęcia UWAGA! W głosowaniu oceniać będziemy rośliny i ich kondycję.
 21. Każda warstwa będzie ograniczała światło nie w jakimś dużym stopniu coś po kilka procent, ale to zależy od jej przepuszczalności. Oczywiście im bardziej folia będzie ubrudzona tym również będzie mniej światła przepuszczać. Nie wiem co to za growbox, ale teoretycznie powinien on wytrzymywać dużą wilgotność w końcu ma służyć do uprawy roślin a nie wystawy.
 22. Potwierdzam, zdecydowanie jest to U. blanchetii.
 23. Ja będę na dwa dni, tylko trzeba jakiś pokój w hotelu zarezerwować.
 24. Jak wspomniałem Powinno w sensie może a nie musi, zależy od wielu czynników. Np taśmy na 3014 są wydajniejsze i dają więcej światła z metra niż 2835. . W przypadku rosiczek może zostać tak jak planujesz, ale muchołówka potrzebuję więcej światła. Zresztą co tam na zimie ma robić muchołówka Jak możesz poszukaj jeśli to mają już być taśmy to z okolicy 6500K.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.